sobota a neděle
25. - 26. 4. 2015

iCONfestival

Největší místo pro nákup a zažití na živo chytrých produktů a řešení. Novinky v Česku nevídané, poradenství, testování, zábava, hry, přednášky, talk show. Tipy pro iPhone, tablet, domácí zábavu nebo kancelář. Chcete si pohrát s roboty? Dozvědět se, jak na AirPlay? Co dál s fotkami z iPhone? Nechat se změřit-zvážit-vyhodnotit chytrou váhou či náramkem?

Přijďte, vstup je zdarma.

25. 4. 2015

9.00

Festival iCON 2015 startuje

9.30

Jak na fotky na Macu

Tipy a triky, jak skladovat a upravovat vaše fotky na počítači s nakousnutým jablkem. 

9.45

Woox/Philips: Bluetooth reproduktory - outdoor, Fidelio

Michal Bezouška ukáže, co dokáží repráky bez drátů. 

10.00
Jiří Ibl

Jiří Ibl

Jak lovit iBeacony na iCONu?

Připravili jsme luxusní soutěž s iBeacony. Jak bude možné vyhrát plno prima cen vysvětlí Jura Ibl. 

10.15

Appliště o nevidomých

Jak byste ovládali Apple produkty poslepu? Jana s Karlem z magazínu Appliště se svěří, jak se s tímto úkolem potýkají každý den. Možná budete překvapeni, jak rychle to jde s trochou cviku.

10.30

MS Office: Flexibilita a nový styl práce s využitím cloudovych služeb

Představíme vám poslední novinky, vychytávky a zajímavé funkce, které sebou přináší nový přístup společnosti Microsoft ke kancelářskému balíku Office. 

Více o přednášce

Ten se primárně odráží v dostupnosti Office aplikací optimalizovaných pro více operačních systémů, včetně iOS a OS X. To vše umožňuje uživatelům být produktivní odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení i díky nové formě předplatného Office 365, umožňující instalaci aplikací na více zařízení s využitím 1 TB úložného prostoru na online úložišti OneDrive pro snadné sdílení a přístup k dokumentům.

10.45

Tomáš Kánský: Periscope - dobře zabitý čas

Hit posledních dnů předvede Tomáš Kánský. A budete koukat. 

11.15

Easystore: iCON Kufr aneb pořádná tipovačka

A nepůjde o nic menšího než o ceny z Easystore.

11.30

HBO GO: Jak na filmy a seriály pohodlně a legálně

Pohodlně a legálně. HBO GO umožňuje přístup k těm nejlepším filmům a seriálům, které můžete sledovat ve svém počítači, televizi, tabletu i mobilu kdykoliv, kdekoliv. Zkrátka všechno z HBO je nyní online. 

11.45

Ingredi Europe: Skutečně chytré hračky

Wowwee a Orbotix jsou jedny z mála společností, které využívají veškerý potenciál moderních technologií k výrobě unikátních robotických hraček. Ingredi Europa tak bude moci představit stávající portfolio robotů a robotických hraček.

12.15

Lehká pauza na rychlý oběd

12.30

Creed: Chytré hračky

12.45

Western Digital: Co umí současný disk?

13.00

2GIS: Jak vzniká geoinformační systém - z reálného do digitálního světa

13.15

Tipy a triky pro domácí video

Pro každého videoamatéra je aplikace iMovie inspirací i záchranou. Není potřeba investovat tisíce, není potřeba být pokročilým video či IT odborníkem. Stačí znát pár tipů a triků a je z vás nový Coppola. Téměř. 

14.00

Logitech: Jak proměnit tablet v notebook

14.15

Petr Vyhnálek: Lidé a technologie

Lidé a technologie - to je nekonečně dlouhý, napínavý a vzrušující příběh. To, co prožíváme dnes my prožívali, byť v jiné podobě a tvaru naši předkové. Je zajímavé se maličko ohlédnout do historie a získat tak inspiraci k tomu, jak se k technologii a j

14.45

Belkin: Chytrá domácnost

15.00
Ondřej Krátký

Ondřej Krátký

Liftago & Smart Cities

Telefon byl hloupý, dokud nepřišel smartphone. A přišel náhle. Stejně tak náhle přijde fenomén smart cities, o kterém se zatím převážně pouze mluví. Proč jsou dnes města hloupá a kde leží nové byznysové příležitosti a šance na příjemnější žití ve městě

15.15

Super Apple - Pořádný gaming

15.45

Eset: Zabezpečení (nejen) mobilních zařízení

16.45

Vojtěch Dušek: Jak řešit osobní finance pomocí iOS

17.00

Gatema: Vyhlášení soutěže + Medicína 2.0 a endoskopie na iPadu

Audiovizuální systém pro přenost videa a audia. z iPadu a iPhonu. Stříhání záznamu na tabletu.

17.15

iDirection se představuje

26. 4. 2015

9.00

Začínáme druhý den iCON 2015

9.30

HBO GO: Jak na filmy a seriály pohodlně a legálně

9.45

Gatema: Medicína 2.0 a endoskopie na iPadu

Audiovizuální systém pro přenost videa a audia. z iPadu a iPhonu. Stříhání záznamu na tabletu.

10.00

Creed: Chytré hračky

10.15

Woox/Philips: Fidelio repro pro domácí kino i audio - nový bezdrátový koncept

Ukážeme si, jak snadno a bezdrátově docílit prostorového zvuku jako v kině. Reproduktory Philips Fidelio E5 poskytují domácímu kinu prostřednictvím bezdrátových odnímatelných zadních reproduktorů a subwooferu opravdový prostorový zvuk. 

11.15

Belkin: Chytrá domácnost

11.30

Appliště: Instagramisté mezi námi

Obrázková sociální síť Instagram je fenomén, který neslouží jen k pouhému lajkování fotek. Přední čeští instagramisté vám tak poví, k čemu všemu jej používají oni. Po skončení také proběhne setkání všech fanoušků této sítě - Instameet.

12.00

Vyhlášení iBeacon soutěže

12.15

Logitech: Desatero pro úspěšný start YouTube kanálu

12.30

Western Digital: Co umí současný disk?

12.45

Ordr: Apple Watch a Android Wear

13.00

Natáčení Budiž: Jak vzniká iCON s Luckou Cepákovou

13.30

Eset: Zabezpečení (nejen) mobilních zařízení

13.45

Ingredi Europe: Skutečně chytré hračky

Wowwee a Orbotix jsou jedny z mála společností, které využívají veškerý potenciál moderních technologií k výrobě unikátních robotických hraček.

14.00

Zakončení festivalu iCON Prague 2015

sobota
25. 4. 2015

iCONference

Co mají společného skečnouter Mike Rohde, specialista na Evernote, Petr Mára a jeden z nejlepších ševců v Česku Radek Zachariáš? Všichni jsou výjimečně dobří v tom, co dělají, podařil se jim nějaký life hack, aby se dostali o krok dál než vůbec doufali, a všichni mají u pasu iPhone, který se nebojí použít.

Startujeme v sobotu v devět ráno.

Přednášky zahraničních hvězd v angličtině budou tlumočeny do češtiny.

Cena vstupenky na celou konferenci je 2990 korun.

9.15
Mike Rohde

Mike Rohde

Skečnouting pro každého

Čmárat si dokáže každý. Když ale tomu čmárání dodáte strukturu a přidáte chytré aplikace, vznikne Skečnouting. Je to skvělé pro zápisky, pro kreativní brainstorming, pro prezentace a skvěle se na to balí holky. 

Více o přednášce

Jak a proč Skečnouting vznikl a co všechno se s touto technikou dá dokázat, ukáže ilustrátor a skvělý projektový manažer, specialista na UX design Mike Rohde, autor Příručky Skečnoutingu.

10.15
Thomas Hellum

Thomas Hellum

Jak proměnit obyčejné okamžiky ve skvělou show

Norský televizní producent našel způsob, jak k obrazovkám přitáhnout miliony diváků na celý den. Trik, o který se marně snaží největší studia světa. Jak do dokázal. Ukázal jim obyčejné věci v jejich reálném čase - jízdu vlakem, nebo dokonce i pletení.

11.00

Coffee break

11.15
Frank Meeuwsen

Frank Meeuwsen

Opravdu znáte Evernote?

Zelený slon Evernote zná dnes už každý moderní manažer. Ano, zavede si tam úkolníček, nasdílí týmu soubory. Jenže Evernote už dnes dokáže ošetřit téměř všechny pochody ve firmě i v osobním životě.  Více o přednášce

A chystá se spolknout i naše údaje ze sebeměření. Kam tohle všechno vede, popíše Frank Meeuwsen, certifikovaný Evernote trenér a life hacking kouč. A zároveň ukáže, jak se pracuje s Evernote ve velkém.

12.00

Polední pauza

K obědu si můžete vybírat z nabídky Dishe, Ordru nebo japonského sushi. 

13.00
Petr Mára Martin Vymětal

Petr Mára / Martin Vymětal

Bylo, nebylo: Apple Watch

Hodinky, chytré hodinky. Kde jinde by měla proběhnout česká premiéra Apple Watch než na iCONu. 

13.30
Petr Mára

Petr Mára

Harder, Better, Faster, Stronger, aneb jak pracovat a přežít

Petr se zaměří na to, jak zvládnout & přežít pracovní situaci, která po vás vyžaduje během dvou týdnů navštívit tři kontinenty, překonat několik časových pásem a 16x dosednout s letadlem na přistávácí dráhu. Co vydrží vaše tělo?

Více o přednášce

Jak načerpat energii a podat maximální pracovní výkon, přestože okolní podmínky jsou tak trochu proti vám? Jak nastavit vlastní tým, aby vám byl maximální oporou? Co jíst? Co nejíst? Spát dvě hodiny nebo raději nespat?Jak se koncentrovat, když se od vás očekává 100% výsledek? A jak se připravit na budoucnost, která od nás bude (možná) podobné nasazení očekávat? Odpovědí může být být Harder, Better, Faster, Stronger…

14.15
Tomáš Baránek

Tomáš Baránek

Mind the hack!, aneb jak porazit válku

Život je existenci ohrožující aktivita. Nezbývá než to přijmout a najít si chytrou strategii, jak to tu i přes všechny nástrahy vydržet co nejdéle. Tomáš, profesionální neurotik, rozpracoval téma do podrobností a přináší desítky svých tipů a triků.

Více o přednášce

Tomášova loňská přednáška mapovala jeho kvazivědecké objevy v celé šíři, tentokrát se ponoří do detailů, které vás nejvíc zaujaly. Vybíráme pár momentů: papírem proti trvalé organizovanosti, změňte emailového klienta, probuďte své trávení, vztahové problémy neřešte, mindfulifikace notifikací a další zásadní koncepty. Tomáš také předvede naživo některé zábavné gadgety a s trochou štěstí si je můžete zkusit taky.

15.00

Coffee break

15.15
Radek Zachariáš

Radek Zachariáš

Švec s iPhonem

Patří mezi nejlepší české ševce. Kromě kopyta a kůže drží nejčastěji v ruce iPhone, kterým řeší veškerou agendu, propagaci a finance. A byl to právě iPhone, který mu doslova otevřel celý nový svět. Příběh o tom, jak dohromady skloubit tradiční řemeslo&

16.00
Petr Murmak

Petr Murmak

Byznys hrou

Skupina nadšenců do deskových her z Česka dobyla Ameriku, kde část svých zákazníků našla díky veleúspěšné kampani na Kickstarteru. Co udělá s firmou velký kapitál na rozjezd a jak ten rozjezd zvládnout i díky tabletu.

16.45
Petr Dvořák Ondřej Krátký

Petr Dvořák / Ondřej Krátký

Chytrý a chytřejší

Chytrá města, chytré domácnosti a chytrý život vůbec pohledem dvou z nějvětších průkopníků v této oblasti.

sobota a neděle
25. - 26. 4. 2015

iCON Trénink

Jedno téma, do hloubky, krok za krokem. Série přednášek s praktickými ukázkami a konzultací pro užší publikum. Umění přednášet, Evernote, DJ’s, MS Office, Sketchnoting, atd.

Vstup za vstupné nebo jen za registraci.

25. 4. 2015

9.30
Daniel Gamrot

Daniel Gamrot

Učit a učit se s Evernote

Jeden nástroj, ale s obrovskými možnostmi využití. Zelený slon vám ukáže, jak velkou má paměť a jak s ní umí zacházet. 

Více o přednášce

Evernote je služba, která se dostala během pár let do mobilních zařízení početné skupiny uživatelů. Jak jej využít ve vzdělávání? Vytvářejte studijní materiály, sdílejte je se studenty, spolupracujte napříč celou třídou. Specialista na Evernote Daniel Gamrot vysvětlí, hak to vše aplikovat do praxe.

11.00
René Keyzlar

René Keyzlar

Nový Office 2016 (nejen "for Mac") opravdu naživo

“Už máte nainstalované Office 2016 for Mac preview nebo jste předplatitel služby Office 365? A dokážete je využít opravdu naplno?

Více o přednášce

Chcete se dozvědět, jaké nové funkce a vylepšení přináší, případně se podívat na nové tipy a triky jak snadno plánovat své schůzky, pořizovat okamžitě zápisy z porad, či jak vytvářet a efektivně sdílet s vašimi blízkými nákupní seznam nebo plány na dovolenou?

Přijďte si vyzkoušet, co všechno intuitivní propojení aplikací Excel, Word, PowerPoint, Outlook a OneNote, ve spojení s internetovým úložištěm OneDrive, umožňuje na zařízeních různých velikostí a operačních systémů. René Keyzlar společně s Jakubem Beranem vám pomocí živých ukázek předvedou, jak být efektivnější a tím pádem i úspěšnější.”

13.00
Adam Kos Tomáš Svoboda

Adam Kos / Tomáš Svoboda

Užijte si focení s iPhone

Foťákem už fotí jen staromilci. Jak dostat z iPhonu maximum a jak fotit tak, aby vám kamarádi záviděli?

Více o přednášce

Každý den lidé udělají víc než miliardu fotografií mobilními telefony. Přes 300 miliónů jich publikují pouze na Facebooku a 45 miliónů na Instagramu. A tato čísla stále rostou. Jak udělat i s mobilním telefonem dobrou fotku? A jak se v záplavě těch ostatních prosadit nebo alespoň neztratit? Přehlídka nejnovějších trendů a tipů a triků v provedení šéfredaktorů Adama a Tomáše z iPhonefoto.cz a Appliste.cz.

14.30

Pojďte si trochu zamixovat

Hej, pane diskžokej, moc na ní nekoukej. Klasika, která se neomrzí. Opravdu míchat muziku vás ale nenaučí Miloš Skalka, ale tenhle workshop. 

Více o přednášce

Baví vás muzika? Chcete se naučit mixovat hudbu jako profíci nebo si jen užít domácí party s kamarády? Ukážeme vám, jak na to, s naším DJ mixážním pultem PHILIPS M1X! Tento přenosný set se čtyřmi reproduktory je navržen ve spolupráci s předním DJ Arminem van Buurenem. Sami si budete moci vyzkoušet jak mixovat muziku, využít sampler nebo jak přimíchat vokál.

16.30
Jan Dobrovský

Jan Dobrovský

Mac na max. Co dodat

Honza Dobrovský dokáže vytáhnout ze svého Maca výkon, o kterém možná ani v Applu nevěděli. A ukáže to i vám ve svém workshopu. 

Více o přednášce

Tipy a triky pro Mac. Jak pro začátečníky, tak pro pokročilejší uživatele, kteří se chtějí naučit, jak pracovat na více plochách, upravovat fotky a obrázky, nastavit si zálohování nebo spravovat svoje hesla. S autorem knížky 333 tipů a triků pro Mac... Honzou Dobrovským.

26. 4. 2015

9.00
Mike Rohde

Mike Rohde

Skečnouting krok za krokem

Naostřete tužky, otevřete notýsky a nabijte tablet nebo telefon. Přichází Mike Rohde a jeho skečnouting tréning.

Více o přednášce

V intenzivní hodině a půl probere, jak vést záznamy a kreslit poznámky, aby se s nimi dalo dále pracovat a jaké nástroje pro to používat. Užijte si skečnouting krok za krokem s autorem knížky Příručka skečnoutingu.

10.30
Frank Meeuwsen

Frank Meeuwsen

Kouzla s Evernote

Už máte nainstalovaný Evernote? Používáte to jen na základy, nebo na běžnou agendu? Přijďte si vyzkoušet, jak až daleko se dá s Evernote dostat.

Více o přednášce

Frank Meeuwsen rozebere dvě případové studie a strategie - jednu pro byznys a jednu pro osobní agendu. Díky nim přehledně ukáže, jak a hlavně k čemu rozpohybovat všechny funkce.

12.30
Petr Mára Martin Vymětal

Petr Mára / Martin Vymětal

Prezentuj jako Steve Jobs

Každý občas potřebuje strhnout davy, roztleskat je a udržet si jejich pozornost i při prezentaci finančních výsledků. A vy to dokážete!

Více o přednášce

Pomůže vám k tomu Petr Mára a Martin Vymětal. Od toho, jak si postavit prezentaci po to, jak se u ní správně postavit. Co říkat i jak to říkat. A taky jak do přípravy užitečně zapojit technologie.

14.00
Jaroslav Homolka

Jaroslav Homolka

Jak se udržet na špičce v agresivním světě

Jarda Homolka, kouč osobního rozvoje, dovedl k úspěchu stovky manažerů a sportovců. Hledá pořád nové výzvy.

Více o přednášce

Vytvořil program pro lidi, kteří už mají za sebou úspěch, spoustu věcí vyzkoušeli, splnili si sny a přemýšlejí jak dál. Jak se udržet na špičce v agresivním světě. Jak neztratit motivaci. Jak v sobě živit touhu neustále se zlepšovat.

pátek
24. 4. 2015

iCONdev

iBeacon, Swift nebo Watchkit. Probouzíte se s těmito slovy na rtech? Tak to jste tu správně. Vývojářský workshop povedou samé iOS superstars. Nové technologie, nové knihovny, nové možnosti pro vývojáře. Na letošním iCONdevu se určitě naučíte něco nového a inspirativního, ať už s vývojem pro iOS začínáte nebo již máte za sebou tucet aplikací. Ale hlavně je iCONdev setkání iOS vývojářů, kde každý rád poradí. A nebojte, kávy bude dostatek!

Lístek na iCONdev stojí 500 korun na celé odpoledne.

14.00
Vojta Šťavík

Vojta Šťavík

Úvod do vývoje pro Apple Watch

Apple Watch zcela změní způsob, jakým uživatelé zacházejí s aplikacemi. Jaké jsou současné možnosti pro vývojáře? 

Více o přednášce

Jak vypadá architektura Extension Apps, Notifications, Glances? Vývoj pro WatchKit je snazší, než si myslíte, nyní je ta správna chvíle kdy začít.

14.30
Petr Dvořák

Petr Dvořák

iBeacon, aneb jak ochytřit vaše aplikace o kontext uživatele

Technologie iBeacon přináší zcela nové příležitosti tvůrcům aplikací pro iOS. Umožňuje totiž to, aby mobilní aplikace lépe rozumněly kontextu, ve kterém se nachází jejich uživatel. 

Více o přednášce

Aplikace tak mohou zobrazovat kontextově relevantní obsah nebo urychlit akce, které v dané situaci dávají největší smysl. Na přednášce si ukážeme, jak se s technologií iBeacon programuje na platformě iOS, podíváme se na vychytávky v Estimote SDK pro iOS, a představíme si platformu Lime pro rychlou tvorbu context-aware aplikací.

15.30
Tomáš Jukin

Tomáš Jukin

Jak řídit inteligentní domácnost pomocí iOS, aneb jak na nástrahy HomeKit, Internet of Things, Arduino a Bluetooth LE

Ve své přednášce Tomáš nastíní možnosti řízení inteligentních domácností a fenoménu Internet of Things pomocí iOS. 

Více o přednášce

Seznámí posluchače s technologií HomeKit a s jejími nástrahami, dále ukáže jak si pomocí zařízení Arduino můžeme inteligentní domácnost sami vyrobit a především jak ji řídit pomocí iOS zařízení a Bluetooth LE. Budoucnost patří nejen SW, ale i HW, přijdete si ji také osahat?

16.00
Jiří Ibl Jan Remeš

Jiří Ibl / Jan Remeš

Jak prototypovat s Facebook Origami

Designéři aplikací zvlčili a vymýšlejí si stále šílenější nápady. Facebook začmuchal problém a uvolnil svůj interní nástroj na výrobu interaktivních prototypů Origami. Ten dokáže otestovat všechny vizuální nápady, ještě než se začne s implementací.

Více o přednášce

Jura Ibl a Honza Remeš si tenhle nástroj vyzkoušeli a narazili do všech betonových zdí před vámi. Takže vy už nemusíte. Dává Origami smysl? 

17.00
Jiří Urbášek

Jiří Urbášek

Dynamické collection views s buňkami rostoucími podle obsahu a pozicovanými pomocí Auto Layout

Jak lze implementovat news feed podobný Facebook Timeline do vaší aplikace? Praktické ukázky několika přístupů k implementaci dynamických řádků v UICollectionView a UITableView měnících rozměry podle svého obsahu. 

Více o přednášce

Je Auto Layout vhodný a dostatečně výkonný kandidát pro tento úkol? Dokážou table a colletion view správě pracovat s dynamickými řádky? Kde jsou hranice?

Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies