sobota
22. 3. 2014

Myšlenkové Mapy

Koupit vstupenky
na tento blok

Jeden obrázek vydá za víc než tisíc slov. Tony Buzan to tvrdí už od šedesátých let. Jeho koncept myšlenkových map je dodnes jednou z nejefektivnějších technik pro rozvoj kreativity, rychlejší učení i zlepšení paměti. A bude to právě Chris Griffiths z Buzanova týmu, který poskytne návštěvníkům kompletní úvod a základní techniky teorie myšlenkových map. Kdo chce změnit každodenní rutinu nebo překopat od základu svou firmu a dát jí nový impuls, tomu na otázky odpoví Chris Griffiths, spoluautor knihy Mind Maps for Business. Program bude v angličtině a zařízeno je simultánní tlumočení.9.15
Chris Griffiths

Chris Griffiths

Jak na myšlenkové mapy

Na 250 milionů uživatelů dnes pracuje s myšlenkovými mapami. Pracují s nimi malé děti při výuce cizích jazyků, spisovatelé, kteří plánují zápletku nové knihy a nebo ředitelé při přípravách byznys plánů. 

Více o přednášce

Najdete je ve startupech i nadnárodních organizacích jako je Sony, Hewlett Packard, Hertz, McDonalds. Jak s nimi začít pracovat prakticky vysvětlí jeden z nejlepších světových školitelů myšlenkových map v praxi.

10.00
Uwe Diegel

Uwe Diegel

Quantified Self: jak si změnit život pomocí technologií

10.45
Chris Griffiths

Chris Griffiths

Myšlenkové mapy v praxi

Jednou z největších výzev pro manažery je být schopný zpracovat ohromné množství informací z různých zdrojů a přitom si zachovat celkový obraz a cíl, mít nadhled. Chris Griffiths ukáže konkrétní případové studie.

Více o přednášce

Skvělým pomocníkem v týmech jsou technologie. Chris tak zároveň představí jak pracovat s iMindMap i novými vizualičními nástroji jako je DropTask nebo HiCortex. Máte-li tablet, vezměte ho s sebou, máme slíbené licence na vyzkoušení. Přednáška bude v angličtině a je zajištěno tlumočení. 

sobota
22. 3. 2014

Life Hacking

Koupit vstupenky
na tento blok Vyprodáno

Hackerem se může stát každý. A nemusí umět napsat ani řádku kódu. Záleží jen na životním postoji a na přístupu k realitě. Někdy stačí jedna aplikace, jedna půlhodinová přednáška, jedno setkání nebo jeden rozhovor, který může změnit život k lepšímu. Všichni s hlavou otevřenou mohou v tomto bloku přednášek získat neuvěřitelné množství inspirace pro organizaci času, zapojení technologií do běžného života nebo třeba jen pro lepší prezentaci svých nápadů.13.00
Petr Mára

Petr Mára

Life Hacking: návod na přežití v dnešní době

Lze vůbec zkombinovat rodinu, děti, pravidelné cestování po světě a práci na několika projektech najednou a přitom se z toho nezbláznit?

Více o přednášce

Pokud to chcete dát, potřebujete nástroje, pomůcky, postupy, které vám pomohou, abyste zvládli jít svou cestou a přitom podali maximální výkon. Jak hacknout svůj život pomocí metody Getting Things Done a iPadu vám poví Petr Mára.

13.45
Tomáš Baránek

Tomáš Baránek

Muž 2.0, jak si co nejkomplikovaněji zjednodušit život

Vizuální a zážitkový průlet pár desítkami chytrých pomůcek, appek, přístrojů a nástrojů, které vám vyladí život. Zmotivují, rozhýbou, uklidní, uklidí, ušetří, zarchivují, najdou, skartují, nakrmí, vyspí a probudí.

14.45
Jaroslav Homolka

Jaroslav Homolka

Myšlenkové mapy v GTD

Chrlit nápady je věc jedna, ale najít si čas na jejich dotažení je druhá. Jaroslav Homolka to dokázal a ukáže vám jak. A navíc se naučíte zkombinovat myšlenkové mapy s možnostmi metody GTD, která velí "mít všechno hotovo". 

15.30
Libor Klubal

Libor Klubal

Zkratkou k vědění

Učíte se? Proměňte iPad ve svého osobního lektora. Navštivte přednášky světových univerzit přes iTunes U. Nechte si sestavit vlastní učebnici. Ušetříte čas, papír, peníze i školné. Učíte?

Více o přednášce

Tak vytvářejte, sdílejte, prezentujte, zkrátka učte. Příprava učebních materiálů nemusí být složitá a náročná. S využitím Apple technologií jako iBooks Author dokážete vytvořit skutečnou multimediální učebnici a ihned ji předat svým studentům. 

 

16.30
Tomáš Gogár Martin Klekner

Tomáš Gogár / Martin Klekner

Historický epos natočený v obýváku

Neměli techniku, neměli prostory, neměli potřebné finance do začátku a neměli ani lidi. Nejsou ani z Prahy, přesto vytvořili aplikaci, která neuvěřitelně monumentálním způsobem mapuje historii hlavního města. Tomu se říká Life Hacking podle Chronicles!

17.00
Tomáš Hodboď Petr Mára

Tomáš Hodboď / Petr Mára

Co lze změřit, lze i zlepšit

Panelová diskuse nad všemi možnými i nemožnými sebeměřícími gadgety, které jsou nebo budou dostupné v ČR. Trendy, nápady, slepé uličky. Pro zdraví i sport.

18.00

Networking a nevázaná výměna zkušeností

neděle
23. 3. 2014

iCON Life

Koupit vstupenky
na tento blok

Příběhy. Inspirace. Zábava. Všechno, co dokáží do života nebo do světa malého i velkého byznysu přinést přístroje s nakousnutým jablkem. iCON Life je ideálním prostředím pro komunitu Apple fanoušků a uživatelů. Jednotliví vystupující se totiž podělí o své zkušenosti s používáním Apple produktů. Narozdíl od ostatních přednáškových bloků, tento je určen především pro fanoušky Apple.9.00
Daniela Rubio

Daniela Rubio

VoiceOver: Ochočte svůj iPhone hlasem

Nejlepší evropská expertka na zapojení VoiceOver ukáže, jak v extrémní podobě ovládat telefon hlasem - včetně Siri a rozpoznávacích aplikací, které dokáží nahradit i zrak. Přednáška bude v angličtině.

9.45
Patrick Zandl

Patrick Zandl

Apple vám to spočítá

Mezi nejnovější trendy v elektronice a technologiích patří měření a sebeměření - quantified self. Jak si v této oblasti stojí Apple a kam se vyvíjí celá tato oblast podle odborníka na trendy Patricka Zandla.

10.45
Petr Mára

Petr Mára

Umění prezentace

Proměňte iPad v ultimátní prezentační nástroj. Petr v rámci Evropy a Asie školí a přednáší o tom, jak iPad využít ve vzdělávání a v byznyse a jedna z klíčových oblastí je právě prezentování. Jak lépe předat myšlenku. Jak lépe prodat svůj nápad.

Více o přednášce

Jak ovlivnit okolí. iPad nabízí řadu možností a aplikací, které dokáží podpořit vaše vystoupení, jde jen o to vědět, jaké jsou ty pravé a jak je správně použít. 

11.15
Tomáš Baránek David Svoboda

Tomáš Baránek / David Svoboda

Kancelář v iPadu, Applista v korporaci

Řídit firmu se dá i na dálku, jen mít v ruce ten správný tablet. Jak na to, ukáže Tomáš Baránek, který podniká v nakladatelství Melvil a má (téměř) všechno pod kontrolou.

Více o přednášce

Pracovat ve firmě se dá i jinak, i když je to korporace s pevnými pravidly. Stačí, když se nebojí inovací a inovátorů. O tom, jak si uchránit svůj Apple ostrůvek uprostřed mezinárodní organizace, se podělí David Svoboda z britské pobočky Intel Corporation.

12.00
Tomáš Tesař

Tomáš Tesař

K uměleckým fotkám není potřeba zrcadlovka. Stačí iPhone

Z iPhone se stal plnohodnotný nástroj pro fotografy - dnes už s ním pracují i nejlepší fotoreportéři při pokrývání válečných konfliktů nebo třeba Olympijských her. Prestižní módní značky s ním fotografují kampaně. 

Více o přednášce

Je to jen nástroj, fotograf to v sobě musí mít. Někdy ale dobrou fotku od skvělé dělí jediná výjimečná aplikace. To nejlepší z iPhone fotografie - a zejména zapojení aplikací do focení, předvede Tomáš Tesař, zakladatel magazínu www.iPhonefoto.cz a největší expert na iPhone foto v ČR.

12.30
Mikoláš Tuček

Mikoláš Tuček

Ta nejlepší pařba s iPadem

Jedno z nejběžnějších využití iPadu je hraní her. Jaké nejlepší hry a jak dopadají ve srovnání s velkými hrami na počítačích nebo herních konzolích. To předvede zkušený herní publicista Mikoláš Tuček.

neděle
23. 3. 2014

iCON Edu

Koupit vstupenky
na tento blok

Učit se, učit se, učit se. Vzdělávání nemusí být jenom drill, ale i zábava. Koneckonců, učíme se hlavně pro sebe. Na letošní konferenci se opět objeví zajímavé případy využití (nejen) technologií Apple ve školkách, školách, univerzitách ale i doma. Kdo chce mít své místečko jisté, přijde na učení se věnovaný blok iCON Edu, ale téma vzdělávání, učení a zlepšování se se letos prolne i do ostatních bloků konference - včetně zejména sobotní iCONmánie, kde si můžete přednášky užít zdarma.14.00
Daniela Rubio

Daniela Rubio

Best practices ve vzdělávání

Jak zapojit technologie do vyučování a jak je maximálně využít pro studenty se speciálními potřebami. Praktická řešení a příklady ze světa. Přednáška bude vedena v angličtině.

14.30
Daniel Preisler Iva Preislerová

Daniel Preisler / Iva Preislerová

Učitel - iPad - žák. A co na to rodiče?

Dokážete si představit školu v malém městečku na severu Čech, do které každý školní den míří prvňáčci s iPadem v tašce? Kde už třetím rokem probíhá výuka matematiky, češtiny a angličtiny za pomocí iPadů? 

Více o přednášce

Napadají vás podobné otázky typu: kde na to vzali, jaké aplikace používají, jak se na tento způsob výuky tváří rodiče?

15.00
Lukáš Gregor

Lukáš Gregor

iPad při výuce filmu

Zařízení, které si doslova říká o konzumaci a tvoření multimediálního obsahu, může neméně dobře sloužit i těm, co konzumentům/tvůrcům povídají o zákonitostech multimédií. 

Více o přednášce

 

Na konkrétních příkladech Lukáš ukáže, jak používá iPad při své výuce studentů animované tvorby na zlínské Fakultě multimediálních komunikací. 

15.30
Petr Mára

Petr Mára

Jak připravit kurz s pomocí iTunes U

Apple v lednu otevřel možnost aktivně pracovat s nástrojem iTunes U téměř po celém světě, včetně České republiky. Jak připravit kurz s iTunes U Course Manager návodně představí Petr Mára.

16.00
Eva Greblerová Petra Kačmarčíková Bakajsová

Eva Greblerová / Petra Kačmarčíková Bakajsová

Učte se jazyky zábavně, pomocí aplikací

Nebaví vás učit se jazyky jako před sto lety? Pusťte se do toho s iPadem a využijte co nejefektivněji široké možnosti, které iPad a iPhone nabízí.

Více o přednášce

Proletíme se světem aplikací od těch, nimiž můžete efektivně samostudovat (Busuu, Duolingo, ALApp, Flashcards atd.) až po aplikace, které nejsou přímo jazykové, ale o to zábavnější (Unstuck, Idioms, DragonDictation, ListeningDrill...). Na závěr prohodíme pár slov se Siri. Je to snadné, vždy po ruce a bude vás to bavit.

16.30
Karel Klatovský

Karel Klatovský

Zdokonalte se pomocí technologií

Učení znamená naučit se rozumět i vlastnímu tělu. IT lektor Karel Klatovský ukáže, jak se každý z nás může naučit pracovat na své fyzičce a zdokonalit se i díky sebeměření prostřednictvím doplňků a aplikací pro iPhone.

Více o přednášce

Tihle kapesní trenéři Vám mohou pomoci zlepšit fyzickou kondici a. Dozvíte se praktické zkušenosti z používání vybraných zařízení a dozvíte se i informace o tom, kam tato dynamicky se rozvíjející oblast směřuje.

 

sobota + neděle
22. 3. 2014
23. 3. 2014

iCONmánie

Tipy a triky pro začínající i pokročilé uživatele chytrých a Apple technologií. Dvoudenní přednášková jízda je stejně jako loni zadarmo a je zaměřená především na praktické informace. Letos zařazujeme i zkušenosti s čím dál tím populárnějším měřením tělesných pochodů pomocí speciálních technologií - ve zkratce prostě Quantified self.22. 3. 2014

9.00

Zahájení iCON Prague 2014 a vyhlášení soutěže Prvních 100

Na ranní ptáčata čekají ceny, a tak se vyplatí přijít včas. Více informací najdete na našem blogu

9.30
Honza Březina

Honza Březina

Jak může fotograf cestovat nalehko s Applem

Pokud rádi cestujete a na cestách fotíte, přijďte si poslechnout, jak tyto věci propojit s iPadem, iPhonem a případně i Macem.

Více o přednášce

Fotografování na cestách se věnuji už skoro 10 let. Procestoval jsem šest kontinentů a přes stovku zemí. Postupně jsem se naučil, že na cestách je snad nejdůležitější mít to správné vybavení. Nejen, že nesmí nic chybět, ale nemělo by ani nic přebývat. A tak jsem se postupně dostal k tomu, že iPad nahradil počítač a fotobanku, že fotografie dokáži na cestách nejen ukládat, ale i třídit, upravovat a publikovat na sociálních sítích. 

 

10.00
Honza Březina Petr Mára

Honza Březina / Petr Mára

Digit “naživo” | natáčení proběhne v angličtině

Živé natáčení oblíbeného pořadu o Apple zařízeních, trendech v technologiích a vůbec moderním životním stylu. Nejoblíbenější podcastové vysílání na českém iTunes - Digit.cz s Petrem Márou, Honzou Březinou a hosty festivalu iCON Prague.

Více o přednášce

A to včetně Chrise Griffithse, který ukáže, jak digitálně na myšlenkové mapy.

10.30

ESET: Je váš mobil v bezpečí?

Je iOS opravdu tak bezpečná platforma, jak se tvrdí? Počet škodlivých aplikací pro Android se blíží čtvrt milionu - a co iPhony a iPady? Dozvíte se na přednášce Petra Šnajdra, bezpečnostního experta ESETu.

10.45

O2: S fitbitem od chůze k maratonu

Jak nejvyšší O2 Guru nadchnul celou firmu pro Quantified Self – aneb příběh zaměstnance našeho generálního, který s pomocí FitBitu zhubnul 20 kg a přivedl k měření sebe sama celou firmu.

11.00

Apple Tips a EasyStore: Hrajte a ovládejte svět pomocí příběhů

V každém muži je skryto dítě. A to si chce hrát. Pravý muž chce obvykle dvě věci: nebezpečí a hru. Proto prý touží muži po ženách, protože ty jsou tou nejnebezpečnější hračkou.

Více o přednášce

„A nebo ženě pořídí užitečný doplněk Shine a sám si na hraní pořídí Sphero – nejen hračku, která ovládla svět,“ říká Ruda Chvátal z Appletips.cz, který představí hračky a užitečné a stylové vychytávky komunikující přes vaše chytré telefony. V každé hře je příběh. Právě příběh ze života o tom, jak vám technologie mohou zpříjemňovat život, vám bude vyprávět Daniel Pavelka z Easystore.cz. Hrajte si a ovládejte svět kolem sebe pomocí technologií a příběhů!

11.30

Logitech a Kingston: Upgrade pro vaše kapsy. Vytuněná a herní výzbroj

Víte jak při upgradu vašeho zařízení ušetřit a přitom z něj stále vytěžit maximum? Zástupci partnera Kingston to vědí! Ukážou vám, jak upgradovat na SSD, jak levně přidat RAMku i možnosti upgrade paměti v mobilních zařízeních.

Více o přednášce

A když vylepšovat, tak i čas, kdy „si hrajete“. A o to se postará firma Logitech, která představí dokonalou herní výzbroj.

12.00

Tak trochu jiná realita

Hledali jste někdy nástupiště 9 a tři čtvrtě? Fascinoval vás průchod skříní do Narnie C. S. Lewise? A jestli jste na dospělejší literaturu, tak co Stephen King a jeho Temná Věž? S námi můžete podobná dobrodružství zažít na vlastní kůži.

Více o přednášce

Vydejte se s námi na objevování tak trochu jiné - rozšířené reality. Těší se na vás učitelé Petra Boháčková z pražské ZŠ Dr. E. Beneše a Bohuslav Hora ze Základní školy v Plané nad Lužnicí. Oba pedagogové spolupracují také ve skupině GEG ČR a ve skupině Učte s námi.

12.30

Western Digital: Jak si chránit své soukromí a sdílet data jen s opravdu blízkými

Lidé často říkají, že soukromí je jim nadevše. Ale zatraceně málo se starají o soukromí a bezpečí svých dat. 

Více o přednášce

“Pokud se chcete s někým podělit třeba o své fotografie, zážitky z cest, nebo o nějaký tajný recept, měli byste to umožnit svým blízkým, ne komukoliv, nemělo by vám být lhostejné, s kým své soukromí sdílíte,” říká Lukáš Paskovský z Western Digital, který představí ideální řešení pro bezpečné uložení vašich dat – My Cloud.

12.45

Startupová inspirace: Forbes fandí odvážným

Redaktor magazínu Forbes Michael Mareš představí příběhy zajímavých a úspěšných startupů, které využívají iPad a společně s Mariánem Škvarkem představí developerský hit: RealPad.

13.00

Čtení s iPadem je zábava

Přijďte zjistit, jak prostřednictvím práce s iPadem motivovat žáky k efektivnímu rozvoji čtenářské gramotnosti. Díky konkrétním výstupům žáků získáte inspiraci k práci i tipy na vhodné aplikace. 

Více o přednášce

Propojení světa iPadu, kritického myšlení a čtenářské gramotnosti nabídnou lektorky Vzdělávacího centra iTeach Lenka Skýbová a Pavlína Loňková. iTeach pomáhá základním a středním školám zapojit iPady do výuky. Snem Lenky Skýbové je vytvoření klubu učitelů, kteří se budou setkávat nejen v reálném světě, ale i ve virtuálním prostředí, kde mohou sdílet své nápady, náměty a formy využití iPadu ve výuce.

13.30

AV Media: Umění prezentovat - interaktivně a kreativně

Potřebujete zaujmout poutavou prezentací, využít každého okamžiku, kdy vám kolegové nebo zákazníci naslouchají, a nedopustit, aby se při prezentaci nudili?

Více o přednášce

PowerPoint prezentace a všechny ostatní office nástroje nebo jiné SW aplikace je možné efektivně prezentovat na interaktivních displejích SMART. Díky vlastnostem, které nabízejí, se stanou prezentace mnohem zajímavější a poutavější než v minulosti. Tento způsob komunikace a spolupráce navíc podporuje kreativní myšlení. Přednáší Jiří Plátek, marketingový manažer AV MEDIA.

 

14.00

Jak využít iPad tvořivě (nejen) jako edukační nástroj pro každé dítě

Přednáška učitele Tomáše Kováče je určena pro všechny, kteří se chtějí podívat na iPady, jako na pomůcku pro každé dítě, každého rodiče. Podíváme se na aplikace, které jsou vhodné k procvičení českého jazyka, matematiky nebo cizích jazyků.

Více o přednášce

Samozřejmě lze tablet využít i pro kreativní krácení volných chvil. Ukážeme si jak tvořivě pracovat s textem, s informacemi. Jak si jednoduše mohou děti vytvořit vlastní elektronickou knihu. Jak mohou rozvíjet svou osobnost.

14.30

Code Creator: Jak se připravit na vývoj vlastní mobilní aplikace

Pavel Hanousek z Code Creator, kterého v průběhu iCONu najdete na stánku partnera iStyle, vyvíjí aplikace pro App Store, Google play, ale i systémy pro tvorbu vysokoškolských elektronikých učebnic a publikační systémy.

Více o přednášce

Návštěvníky iCONu provede světem tvorby aplikací, ukáže, v čem jsou aplikace užitečné, jak je vymýšlet, jaké aplikace by mohly být vhodné pro vaši společnost a jak vyhledat kvalitní vývojáře. Buďte tvůrčí, produktivní a užiteční! 

14.45

ESET: Jak si užívat svět internetu naplno

Existuje řada technik, jak získat vaše citlivá data, bez ohledu na platformu. Na sociálních sítích, při běžné práci s internetem. Jak se před tím chránit a užívat si internetu naplno?

Více o přednášce

A i když je OS X nepochybně bezpečnější operační systém, než jsou Windows, už i počítače Mac jsou dnes v ohrožení. Přijďte si poslechnout přednášku Petra Šnajdra, bezpečnostního experta ESETu.

15.00

Dotyk: Rok vydavatelem

Případová studie vydavatele Michala Klímy, který má za sebou rok s čistě tabletovým týdeníkem Dotyk. Co ho překvapilo a v čem se naplnila jeho očekávání? V čem jsou tablety pro média převratné? A jak se liší tabletová žurnalistika od té papírové?

15.15

Travolta: "Jsem tvůj nový učitel angličtiny."

Učili jste se jazyk a cítíte, že se tradičními metodami již nezlepšujete, protože Vás to nebaví! Tohle Vás bude bavit a zažijete úspěch. Studujte jazyky s filmem.

Více o přednášce

Zábavnou a vysoce účinnou metodu výuky jazyků spolu s připravovanou aplikací ArchimedesCool Vám představí Miroslav Pešta – majitel inovátorské jazykové školy Archimedes Language Academy

15.30

Belkin: komplexní ochrana vašich zařízení nejen při sportu

Vzít si tablet do bazénu, smartphone na raft a ještě bez obav fotit nebo natáčet video? S ochrannými obaly LifeProof žádný problém, navíc vaše zařízení zvětší jen o nutné minimum. 

Více o přednášce

Pro nadšené běžce ukážeme šikovná pouzdra Armband a pro ty co chtějí nejmodernější ochranu předvedeme ohebnou skleněnou fólii Belkin TrueClear™ InvisiGlass - nabízející devětkrát lepší ochranu před poškrábáním, prasknutím a zničením displeje.

15.45

invisibleSHIELD: Nebojte se užívat si svět

Poslechněte si příběh legendární ochrany všech mobilních zařízení a zjistěte co je to ZAGGkeys. Navíc můžete i něco vyhrát!

16.00

Kouzla s iPadem ve speciálním školství

Přijďte si poslechnout o tom, že se dá iPad využívat i jinak a může pomáhat. O tom, jak projekt iSEN pomáhá lépe komunikovat postiženým dětem i dospělým, kteří by chtěli vyjádřit své potřeby a přání, ale nejde jim to tak dobře jako ostatním.

Více o přednášce

Díky iPadu a projektu iSEN se nám však daří zlepšit a posunout kvalitu jejich života na vyšší úroveň. Své zkušenosti přinesou Iva Jelínková a Lenka Říhová, speciální pedagožky ze základní školy v Poděbradech. 

16.30

Jak na lepší mobilní fotky

Od první “Camera obscura” až k malému foťáčku v mobilu. Láďa Soukup z Focenomobilem.cz vám poradí, jak upravit a následně prezentovat iPhone fotografie. Podíváme se i na trendy budoucnosti. 

17.00
Kuba Břečka

Kuba Břečka

Na stáž do Apple

Pro někoho výzva, pro někoho práce snů. Kuba Břečka si to každopádně vyzkouší na vlastní kůži a už se nemůže dočkat. 

17.15

Logitech: Nejen pro vaše uši

Dvacet decibelů je zvuková hladina šepotu, zato zvuková hladina nad 190 decibelů vás už může i zabít! A věděli jste, že když si například dáte mezi zuby tikající hodinky a zacpete si uši, tikání se  změní na silné a těžké údery?

Více o přednášce

Tohle zkoušet nemusíte, ale co si určitě přijďte vyzkoušet a poslechnout jsou reproduktory a hudební doplňky, které vám představí zástupce firmy Logitech.

17.30

Muzika na iPadu

iPad je prý hračka, tak si na něj zahrajme. Hudební publicista Martin Jirsák ukáže (a zahraje), jaké výhody nabízí iOS oproti jiným mobilním operačním systémům.  

Více o přednášce

Proč se pro práci se zvukem a hudbou hodí i Mac? V obou případech trávíte čas s muzikou, nikoliv se složitým nastavováním vašich zařízení.

23. 3. 2014

9.00
Vláďa Janeček

Vláďa Janeček

Tipy a triky pro domácí video

Pro každého videoamatéra je aplikace iMovie inspirací i záchranou. Není potřeba investovat tisíce, není potřeba být pokročilým video či IT odborníkem. Stačí znát pár tipů a triků a je z vás nový Coppola. Téměř. 

Více o přednášce

Ne téměř, ale určitě. Minimálně, co se radosti z práce týče a s lehkostí, se kterou zapojíte nejen svůj Mac, ale i iPad nebo iPhone.

9.30

Belkin: Domácí bezdrátová síť vždy pod kontrolou a to odkudkoliv na světě

Chcete mít domácí síť vždy na dosah a ovládat jí pohodlně ze svého mobilu, i když jste zrovna na cestě? Z tabletu nebo telefonu nastavíte v mžiku hostovský účet, nebo rodičovskou kontrolu díky technologii Linksys Smart Wi-Fi.

 

Více o přednášce

Navíc získáte super rychlé připojení s nejmodernější technologií AC pro všechna vaše zařízení v domácnosti.

9.45

ZAGGkeys: Přestaňte datlovat, začněte psát

Jak si můžete zlepšit život s klávesnicemi od ZAGG. které jsou plně počeštěné a podsvětlené! Taky zjistíte jak Vám invisibleSHIELD ochrání mobil nebo tablet. A někdo i něco vyhraje!

10.00

Aplikace jsou nové knihy

Knihy čeká desetiletí inovací, tvrdí zakladatel vývojářského studia Ragtime, Jura Ibl. Ve své řeči se zasní nad tím, že aplikace začínají pohlcovat encyklopedie a i próza dostává novou formu. Co z toho vzejde a jak do toho zapadá půjčovna iPadů?

Více o přednášce

Blahomat je půjčovna iPadů pro dobrou věc, který se nově prosazuje v českých knihovnách.

10.15

Code Creator: Elektronické publikování v pár krocích

Pavel Hanousek z Code Creator, kterého v průběhu iCONu najdete na stánku partnera iStyle, vyvíjí aplikace pro App Store, Google play, vás provede světem vzniku systemů pro tvorbu elektronikých učebnic a publikačních systémů.

10.30

Apple Tips a EasyStore: Nejvychytanější gadgety pro Apple

Představíme vám zajímavé, praktické a technické gadgety, které posunou vaše Apple zařízení do jiné dimenze.

Více o přednášce

Ukážeme vám jak dobíjet iPhone nebo iPad i bez elektrické zásuvky, že psaní rukou není přežitek, když máte pero Adonit, speciální držák, který drží jako přibitý, nerozbitná pouzdra nebo třeba chytré hodinky. Příběhy hravosti a příběhy ze života na téma, jak vám technologie mohou zpříjemňovat život,  vám budou vyprávět Ruda Chvátal z Appletips.cz a Daniel Pavelka z Easystore.cz. Hrajte si a ovládejte svět kolem sebe pomocí technologií a příběhů!

11.00

Malování na iPadu

Richard Cortés, kreativní ředitel portálu Česká Pozice, patří mezi nejlepší místní ilustrátory na iPadu a iPhone. Předvede nové techniky a postupy, které objevil od loňského iCON Prague a ukáže, že se malování dá věnovat kdekoli, třeba i na koleně.

11.30

Logitech a Kingston: Na cestách v plné výbavě

Také na cestách můžete mít přístup ke svým datům, dostatek místa pro ukládání všech zážitků, chránit své zařízení před poškozením nebo třeba jednoduše proměnit mobil či tablet na pracovní notebook.

Více o přednášce

Představíme vám zajímavé doplňky a technické gadgety , které posunou i na cestách vaše zařízení do jiné dimenze. Neomezujte se a užívejte si života. Pod taktovkou zástupců firem Logitech a Kingston.

 

12.00
Honza Březina Petr Mára

Honza Březina / Petr Mára

Digit "naživo" | natáčení proběhne v angličtině

Živé natáčení oblíbeného pořadu o Apple zařízeních, trendech v technologiích a vůbec moderním životním stylu. Nejoblíbenější podcastové vysílání na českém iTunes - Digit.cz s Petrem Márou, Honzou Březinou a hosty festivalu iCON Prague.

12.30

EasyStore: Zdraví máme jenom jedno

Jak moc si ceníte svého zdraví? Produkty značky iHealth, díky kterým poznáte, jak jste zdraví či v kondici vám v tomto bloku představí Uwe Diegel a Daniel Pavelka z Easystore.

12.45

Altei: Apogee zní prostě skvěle

Svět vychytávek ze světa zvuku a hudby vám představí zástupce společnosti Altei. Oceňované technologie, které využívají nejrespektovanějších světová hudební studia, už od roku 1985.

13.00

Let's play Mac

Že si na Macu pořádně nezahrajete? Nesmysl! Autorské duo herní rubriky SuperApple Magazínu - Michal Moravec a Petr Škuta - vás provede světem her pro jablečné počítače. 

Více o přednášce

Dozvíte se jaké hry jsou dostupné, kde je vzít a co ke hraní budete potřebovat. Všechno uvidíte naživo a kromě toho kluci připravují i soutěž na závěr. 

13.30

Western Digital: Na cestách se všemi daty v bezpečí

A abyste se ke svým datům dostali odkudkoliv, ale neukazovali je komukoliv, pak je tu ideální řešení pro bezpečné uložení vašich dat – My Cloud , který představí Lukáš Paskovský z Western Digital. 

13.45

invisibleSHIELD: Nebojte se užívat si svět

Poslechněte si příběh legendární ochrany všech mobilních zařízení a zjistěte co je to ZAGGkeys. Navíc můžete i něco vyhrát!

14.00

30 let Macu aneb jablečný život profesionála

Počítače Macintosh dnes oslavily 30. narozeniny. Za třemi dekádami jablečných strojů se ohlédneme očima profesionálů, kteří Macy používají od jejich počátků a prožili si s nimi vše dobré i špatné. 

Více o přednášce

„Jaké to bylo stříhat video před 20 lety a jak se na starých Macích dělala grafika? Ondřej Holzman a Filip Novotný z Jablíčkáře se ptají grafika Vojtěcha Vojtíška a producenta Jiřího Zeinera.“

14.30

Belkin: nejsnazší automatizace vaší domácnosti s pomocí Belkin WeMo

Naši unikátní rodinu produktů WeMo, díky kterým můžete ovládat vaše domácí elektronická zařízení z tabletu nebo mobilu jsme opět rozšířili o nové kousky. 

Více o přednášce

Přijďte si poslechnout jak nastavit nejrůznější zlepšováky, aby technologie sloužila opravdu vám. Co takhle uvařené kafe ještě než ráno vstanete z postele?

14.45

Nechte svoje mobilní video vydělávat na YouTube

Videokameru má dnes každý. A společnou máme i potřebu sdělovat něco světu. Dělíme se o názory, dojmy, zážitky - zkrátka informace, ale činíme tak pořád ještě textem nebo obrázkem. Proč se ale v době post-televizní omezovat?

Více o přednášce

Zejména když si tím můžeme ještě přivydělat. Možná jste nevěděli, že jednou s největších sociálních sítí je YouTube, kde kromě dobrého pocitu z publika můžete přijít i k pár dolarům do rodinného rozpočtu navíc. Na iConu si povíme o tom, že mobilní video není žádný strašák, že nepotřebujete mít titul z filmové fakulty, abyste našli své publikum. A taky o tom, jak publikum na YouTube vlastně najít. Přednáší Petr Sládeček, CEO Play.cz

15.15

Code Creator: Jak se připravit na vývoj vlastní mobilní aplikace

Pavel Hanousek z Code Creator, kterého v průběhu iCONu najdete na stánku partnera iStyle, vyvíjí aplikace pro App Store, Google play, ale i systémy pro tvorbu vysokoškolských elektronikých učebnic a publikační systémy.

Více o přednášce

Návštěvníky iCONu provede světem tvorby aplikací, ukáže, v čem jsou aplikace užitečné, jak je vymýšlet, jaké aplikace by mohly být vhodné pro vaši společnost a jak vyhledat kvalitní vývojáře. Buďte tvůrčí, produktivní a užiteční! 

15.30

ESET: Je váš mobil v bezpečí?

Je iOS opravdu tak bezpečná platforma, jak se tvrdí? Počet škodlivých aplikací pro Android se blíží čtvrt milionu - a co iPhony a iPady? Dozvíte se na přednášce Petra Šnajdra, bezpečnostního experta ESETu.

15.45

Apple Wikipedie

Jak vzniká Apple Wikipedie a jak se připojit k projektu vysvětlí publicista Libor Kubín.

16.00
Tomáš Tesař

Tomáš Tesař

Komentovaná prohlídka výstavy iPhone fotografií SNAP

Projděte si výstavu iPhone Artu s Tomášem Tesařem a poslechněte si příběhy vystavovaných fotek. Více o výstavě v sekci iCONatrakce.

neděle
23. 3. 2014

iCONdev

Koupit vstupenky
na tento blok Vyprodáno

Blok přednášek pro iOS vývojáře, kde se správně naučíte používat technologie jako jsou Core Data, UIKit Dynamics a Grand Central Dispatch. Tři technické přednášky budou navíc doplněny unikátním setkáním s pěticí úspěšných mobilních vývojářů, kteří promluví o netechnických částech vývoje a ve skupinové diskuzi budou připraveni zodpovědět jakoukoliv otázku.11.00
Tomáš Jukin

Tomáš Jukin

Core Data – i ORM můžete mít rádi!

Kam ukládáte perzistentní data na iOS? Do plistů? Do NSUserDefaults? Do CSV souboru? Do sqlite, ke kterému přistupujete pomocí SQL dotazů? Nebo je neukládáte raději vůbec, protože je to "moc těžké"? 

Více o přednášce

Bojíte se této "jiné" technologie od Apple jako čert kříže? A nebo je používáte a "doufáte že se to nijak nerozbije"? Ve své přednášce vám ukáži nejen jak Core Data zkrotit, ale i jak se je naučit ovládat a používat způsobem, že už nikdy nebudete data v aplikacích chtít ukládat jinak. ORM, tedy Core Data, je to, co na iOS máme a co kolegům na Androidu chybí. Využijme to!

 

14.00
Ján Ilavský Roman Maštalíř Tomáš Perzl Lukáš Stibor Jiří Urbášek

Ján Ilavský / Roman Maštalíř / Tomáš Perzl / Lukáš Stibor / Jiří Urbášek

Podnikání s aplikacemi po našem

K vytvoření úspěšné aplikaci nestačí jenom umět dobře a rychle programovat, chce to i umět přemýšlet o byznysu, cenové politice, marketingové strategii, cílových skupinách a o spoustě dalších věcí. 

Více o přednášce

Několik českých a slovenských vývojářů, kteří se pustili do podnikání s iOS aplikacemi, nám popovídá o tom, jak právě tyhle "věci okolo" řešili jako indie vývojáři ale i jako šéfové startupů. K dispozici bude dostatek prostoru pro otázky, tak je přijďte vyzpovídat a dozvědět se, jak se z dobrých aplikací stávají ty opravdu komerčně úspěšné nebo co je dobré mít rozmyšleno ještě než začne vlastní vývoj.

15.45
Martin Wenisch

Martin Wenisch

Animace s UIKit Dynamics a další UI efekty pro iOS 7

Apple nám minulý rok nadělil iOS 7 a s ním spoustu změn ve vizuální stránce systému i aplikací. Jak se s tím poprat?

Více o přednášce

Abstraktní UI, ikonografie a totální odklon od skeumorfismu na jedné straně jsou však doplněny realistickými prvky jako jsou fyzikální simulace animací nebo background blur. Na této přednášce se dozvíte, jak těchto efektů dosáhnout pomocí nového frameworku UIKit Dynamics.

17.00
Kuba Břečka

Kuba Břečka

Grand Central Dispatch a multi-threading

Způsobů, jak pracovat s více vlákny v aplikaci, je na iOS mnoho, ale multi-threading s sebou vždy přináší řadu problémů a spoustu nových složitostí. 

Více o přednášce

Naivní přístup "prostě tuhle funkci zavolám na backgroundu" nefunguje a aplikace se pak chová všelijak, jenom ne správně, a ladění takovýchto chyb je opravdová lahůdka. Pojďme se podívat, jak tyto problémy vznikají a hlavně jak jim zabránit s využitím technologie Grand Central Dispatch.